IMPERIAL MALAMUTE

O rasie Alaskan Malamute

Rasa Alaskan Malamute powstała w północno zachodniej części Alaski gdzie osiedlili się Malamuci. To od  nazwy plemienia nazwano rasę psów zaprzęgowych alaskan malamute.

Od hodowanych psów wymagano, żeby były odporne na zimno i zdolne do ciągnięcia dużych ładunków, a pod tym względem malamuty były bezkonkurencyjne. Dla swoich właścicieli były bezcenne. Jest to obecnie jedna z najstarszych ras arktycznych, używanych do ciągnięcia sań, która od powstania praktycznie nie zmieniła swojego wyglądu i charakteru.

 

Dzięki swojej urodzie i doskonałym walorom użytkowym Malamuty zdobyły wielu miłośników.

Alaskan malamute to największy i najsilniejszy pies zaprzęgowy. Robi wrażenie psa dumnego i dostojnego.

Charakter malamuta został ukształtowany na etapie powstawania rasy. Malamuty były wykorzystywane nie tylko do polowań i ciągnięcia ładunków, ale także do opieki nad dziećmi. Dlatego do hodowli przeznaczano wyłącznie psy silne, zrównoważone i przyjazne wobec ludzi..Agresywne zabijano i przeznaczano na pożywienie dla ludzi i psów.

 

Malamut jest potężnym, solidnie zbudowanym psem z dobrze umięśnionym tułowiem, głęboką, dobrze rozwiniętą klatką piersiową. Grzbiet mocny, łagodnie opadający, lędźwie mocne, dobrze umięśnione. Ogon ponad grzbietem znajduje się tylko wtedy, gdy pies nie pracuje. Nie może być jednak załamany, ani ciasno zakręcony na grzbiecie.

Kończyny silne, grubokościste. Uda silnie umięśnione.

Głowa wysoko noszona. Czaszka umiarkowanie szeroka, kufa masywna, zwężająca się w kierunku nosa, wargi przylegające, uzębienie silne, zgryz nożycowy. Uszy średniej wielkości, stojące, trójkątne, nieznacznie zaokrąglone na brzegach. Oczy migdałowate, ukośne osadzone, o czujnym, inteligentnym spojrzeniu. Niebieski kolor oczu stanowi wadę dyskwalifikującą. Śnieżny nos jest dopuszczalny.

 

Alaskan malamute jest psem, który potrzebuje dużo ruchu i długich spacerów i zajęć, które będą go angażować umysłowo. Nie wolno tych potrzeb lekceważyć, gdyż mogą popaść w nawet depresję i jest wielce prawdopodobne, że będzie rozpaczliwie wył, niszczył swoje otoczenie.

Malamut powinien uczestniczyć w życiu całej rodziny. Wtedy praktycznie nie szczeka.

Mają bardzo silny instynkt stadny, typowe zachowania dla sfory przenoszą swoich właścicieli. Malamut ma skłonność do dominacji. Jeżeli jego stado nie będzie miało zdecydowanego przywódcy, to on będzie usiłował zając miejsce dominanta. Aby wychować  malamuta, potrzeba dużo cierpliwości i stanowczości, zwłaszcza w okresie dorastania. Malamut jest bardzo inteligentny. Można go szkolić, ale wyłącznie w zakresie posłuszeństwa. Można go skłonić do współpracy przy pomocy smakołyków, bo to niepoprawny łakomczuch. Trzeba jednak rozsądnie dawkować, gdyż ma duże tendencje do nadwagi.

Imperial Malamute

Kontakt

+48 607 326 323

+48 667 982 852

imperialmalamute@interia.pl

kontakt@imperialmalamute.pl

Odwiedź nas

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.